www.businessjoga.cz

Pilates

Inteligentní gymnastika, která funguje.

Business pilates
Pilates komfortně přímo u vás v práci! Nemáte čas na cvičení? A přitom víte, že byste cvičit potřebovali/chtěli?
Individuálně upravené lekce přímo pro vás. 30min nebo 50min pro vaše zdraví, kondici a postavu.
Více informací o business pilates:  proč právě business pilates, praktické informace, formulář k nezávazné poptávce.

Historie pilates
Joseph Hubertus Pilates, se narodil r. 1880 v Německu. Přesto, že byl jako dítě velmi nemocný a slabý, jeho pevná vůle mu umožnila stát se skvělým gymnastou, lyžařem, boxerem, potápěčem. Studoval západní i východní formy cvičení vč. jógy či starověkých řeckých a římských přístupů. V roce 1926 emigroval do USA  a jeho metoda, kterou nazýval Contrology, dokázala fascinovat jak tanečníky (např. Martha Graham), tak i herce (mj. Katharine Hepburn, v současnosti např. Bradd Pitt, Daniel Craig), atlety, golfisty apod.
Joseph H. Pilates měl rád život, říkal: “Od té doby co cvičím, jsem nebyl nemocný. Jím to co mám rád (např. steak). Kdyby lidi viděli jak žiju – občas i  kouřím doutníky, piju víno a miluji – nevěřili by tomu. Láska! Bez té jste mrtví!”
 
Principy metody pilates
Při cvičení je nezbytná souhra těla i mysli, maximální soustředění, vědomé a řízené dýchání.
Každý cvik vychází ze středu těla (Powerhouse, centrální pletenec). Aktivací této oblasti se posilují hluboké břišní svaly, svaly podél páteře, svaly pánevního dna a vytváří se tak stabilní střed, nutný pro správné držení těla, odstranění bolestí zad, prevenci inkontinence atd. Pilates cviky zároveň posilují i protahují, na rozdíl od většiny metod však ne izolovaně, ale zapojují svaly v souhře a působí na celé tělo. 
 
Co cvičením pilates získáte?
Získáte krásné držení těla, pružnost, dlouhé štíhlé svaly. Budete správně dýchat, přestanou vás bolet záda, krk, hlava. Naučíte se relaxovat a lépe zvládnete stres. Pilates cvičení vás nevyčerpá, naopak vám dodá energii. Poznáte své tělo do detailů, naučíte se ho vnímat a respektovat.
Po 10ti lekcích poznáte rozdíl. Po 20ti lekcích rozdíl uvidíte. Po 30ti lekcích budete mít nové tělo.
 
Pro koho je pilates vhodné?
Pilates může cvičit kdokoli - bez omezení věku, kondice. Je vhodné i pro těhotné (upravená sestava cviků) a zejména pro ženy po porodu. Mnozí lékaři doporučují pilates jako pokračování rehabilitace. Pilates je skvělým doplňkem k jednostranně zaměřeným sportům, jakými jsou například běh, chůze, golf, lyžování a jiné.

Chcete se nezávazně přihlásit na hodinu business pilates? Klikněte zde.
 

Fotogalerie "Pilates"

30J.jpg IMG_9175.jpg IMG_9220.jpg IMG_9229.jpg